Boek
Nederlands

Wandelen door Gent 1913-1918 : van wereldtentoonstelling tot wereldoorlog

Peter Jacobs (auteur), Erwin De Decker (auteur)
+1
Wandelen door Gent 1913-1918 : van wereldtentoonstelling tot wereldoorlog
×
Wandelen door Gent 1913-1918 : van wereldtentoonstelling tot wereldoorlog Wandelen door Gent 1913-1918 : van wereldtentoonstelling tot wereldoorlog

Wandelen door Gent 1913-1918 : van wereldtentoonstelling tot wereldoorlog

Aan de hand van drie stadswandelingen wordt een beeld geschetst van de Vlaamse stad Gent ten tijde van de wereldtentoonstelling (1913) en de Eerste Wereldoorlog.
Titel
Wandelen door Gent 1913-1918 : van wereldtentoonstelling tot wereldoorlog
Auteur
Peter Jacobs Erwin De Decker
Taal
Nederlands
Editie
1
Uitgever
Tielt: Lannoo, 2013
255 p. : ill. + kaart
ISBN
9789401404068 (hardback)

Besprekingen

In 1913 organiseerde de Vlaamse stad Gent een wereldtentoonstelling, waarvoor de oude stadskern werd opgeknapt. Een jaar later brak de Eerste Wereldoorlog uit en werd Gent het zenuwcentrum van de Duitse oorlogsvoering. Gelukkig bleef Gent onbeschadigd en bleef het stadshart van toen bewaard. Dit boek geeft een indruk van de expo van 1913, met onder meer de Duitse en Franse paviljoens evenals de geschiedenis van de bezettingsjaren 1914-1918 met als sluitstuk het verdrag van Versailles. Daarna worden drie stadswandelingen van ca. 2-4 km beschreven, die langs de restanten en plaatsen van expo en wereldoorlog voeren. Hierbij zijn gedetailleerde plattegronden gevoegd evenals adressen en openingstijden van de te bezoeken bezienswaardigheden, restaurants en cafés onderweg. Enkele suggesties voor overnachting, literatuur en websites besluiten dit mooi uitgevoerde boek, dat rijk is geïllustreerd met historische en moderne foto's in kleur en zwart-wit.

Suggesties

Publicaties over dit werk in de bibliotheek